hgh dose

Minimalizuj ryzyko przy przesiadkach

Author: Justyna  |  Category: Lotniska

Wielu z pasażerów narzeka, na zbyt krótki czas, jaki linie lotnicze dają na transfer z jednego na drugie połączenie. Często dzieje się tak, ponieważ linie lotnicze próbują odebrać pasażerów konkurentom i stąd łączą najbliższe siebie połączenia i w ten sposób sprzedają je swoim klientom.

Jeśli już zdarzy nam się lecieć z przesiadkami, warto pamiętać o trzech podstawowych zasadach:

1. Staraj się latać tymi samymi przewoźnikami lub przynajmniej liniami, które należą do jednego sojuszu. W ten sposób masz większą szansę na to, że przylot i kolejny wylot będzie się odbywał na tym samym terminalu. Wyjątkiem od tej zasady jest lotnisko Heathrow, gdzie linie lotnicze porozkładane są na wszystkich pięciu terminalach.

2. Lepiej mieć za dużo czasu na przesiadkę niż za mało. Staraj się tak ułożyć swój przelot, aby zostawić sobie dłuższy np. 2 godzinny czas na transfer z jednego samolotu do innego. Na niektórych lotniskach zdążysz w 50 min, a na innych przejście z jednego terminala do drugiego może Ci zająć nawet 2 godziny (szczególnie na lotniskach na których musisz przejść dodatkowo przez odprawę).

3. Jeśli Twoje połączenie odbywa się nieregularnie to lepiej zastanowić się, czy nie warto spędzić nocy lub przynajmniej kilku godzin w ramach postoju na lotnisku (można opuścić lotnisko, jeśli pozwalają na to regulacje wizowe) i polecieć dalej pierwszym rannym połączeniem. Większość linii lotniczych bardzo przychylnie patrzy na takich pasażerów, co ma odzwierciedlenie  w cenie biletów na takie połączenia (z dłuższym okresem oczekiwania).

Tags:

Leave a Reply