5kits

Co to jest bilet elektroniczny i jak się z nim odprawic?

Author: Andrzej  |  Category: Forum

05/08/2008 22:04 Biletem elektronicznym jest w zasadzie sam numer który nabywca powinien otrzymać pocztą elektroniczną po wystawieniu biletu. Do odprawy wystarczy stawić się z dowodem osobistym / paszportem (jeśli lecimy poza Unie Europejską) i to wszystko. Żaden numer w zasadzie nie jest nam potrzebny – wszystko powinno na nas czekać przy odprawie a informacje powinny znajodwać się w systemie rezerwacyjnym.

Możemy sobie wydrukować plan podroży na którym będzie nasz numer biletu (tak na wszelki wypadek by sie upewnic ze nasz bilet zostal wystawiony prawidlowo).
By samodzielnie sprawdzić numer biletu oraz szczegóły swojego lotu należy znać numer rezerwacji (8 znakowy numer PNR) oraz nazwisko pasażera. Ważny jest też system rezerwacyjny w którym został wystawiony bilet.

Jesli w Amadeuszu: http://www.checkmytrip.com
W Galileo:  http://viewtrip.com/
W Worldspanie: http://www.mytripandmore.com/

Te informację sprawdzic można  zawsze i wszedzie z dowolnego komputera z dostępem do Internetu. W szczegolach  podróży (poza godzinami lotu, terminalami, itp) bedzie także numer biletu elektronicznego (jesli zostal wystawiony).

Na bilety tanich przewoźników nie ma złotej zasady i głównym źródłem informacji mogą byc strony WWW przewoznikow.

Tags: ,

Leave a Reply