5kits

Pomysł naweekend cz. IV – Paryż

Author: Andrzej  |  Category: Bilety lotnicze, Linie lotnicze, Pomysł na weekend, Promocje

Paryż (fr. Paris) – stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju, jedno z 10 największych w Europie. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez wiele milionów turystów.
Źródło: wikipedia.org

Brzmi banalnie – no gdzie jechać na weekend z żoną/mężem swoim lub kolegi jak nie do Paryża? Technicznie jak najbardziej wykonalne – mój ulubiony norwegian ma bardzo fajne połączenie – wylot w piątek 16.40 (w Paryżu 19.05) , powrót w niedzielę 19.35 (w Warszawie na 22.00). Ceny biletów na chwilę obecną niestety niezbyt atrakcyjne ok. 150-170 euro, ale czasem można trafić coś bardzo atrakcyjnego. Do tego nocleg w Ibisie niedaleko Wieży Eiffla , dojazd z lotniska tani i wytworny – pociągiem podmiejskim + metrem w 25 minut. Sprawdzone!

Widok pasa startowego lotniska Orly: maps.google

Tags: , , ,

3 Responses to “Pomysł naweekend cz. IV – Paryż”

  1. Promocja Air France na loty do Paryża - blog.airfly.pl Says:

    [...] 2008.05.21 16:20 Air France informuje o promocji połączeń do Paryża – cena promocyjna 673 PLN wraz z podatkami oraz opłatami lotniskowymi. Promocja trwa do 26 maja 2008 więc warto się spieszyć by z ukochaną/ukochanym swoim lub kolegi udać się na romantyczny długi weekend [...]

  2. Miki Says:

    Tylko, że link google maps kieruje na lotnisko CDG, nie na Orly:)

  3. Andrzej Says:

    Oczywiście masz racje :) Właściwy link już na właściwym miejscu :)

Leave a Reply