5kits

Pomysł na weekend cz. III – Kopenhaga

Author: Andrzej  |  Category: Bilety lotnicze, Pomysł na weekend, Promocje

Kopenhaga położona jest na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia i częściowo Amager. Od 1 lipca 2000 połączona jest mostem nad Sundem ze szwedzkim Malmö. Obecnie zamieszkuje ją 509 861 osób, a cały zespół miejski liczy 1 145 804 mieszkańców (wszystkie dane na 1 stycznia 2008). Jako największy duński port Kopenhaga ma połączenia promowe ze Szwecją, Norwegią, Niemcami, Polską i Wielką Brytanią. Na wyspie Amager położony jest jeden z większych w Europie i największy w Skandynawii międzynarodowy port lotniczy – Kastrup. Oprócz tego Zelandia połączona jest z sąsiadującymi lądami licznymi mostami, co umożliwia ruch pociągów i samochodów.

Zabytki i atrakcje turystyczne

* Christiania
* Ogrody Tivoli
* Kopenhaska Syrenka
* Wielka Synagoga w Kopenhadze
* Charlottenborg z 1683
* Ruiny pod Christianoborgiem
* Rådhus (ratusz)
* Pałac Królewski – stojący na miejscu zamku, obecnie mieszczą się tu biura rządu oraz parlament zwane Folketing
* Biblioteka Królewska – znajdują się wniej rękopisy Hansa Christiana Andersena
* Teatr Królewski z 1874
* Stajnie Królewskie
* Helligånds Kirke z XIV wieku
* katedra Vor Frue Kirke
* kościół Skt Nikolai Kirke
* Kongens Nytorv – średniowieczny plac
* Rundetårn (okrągła wieża)
* Børsen – siedemnastowieczna giełda
* Domhuset
* Muzeum Narodowe
* Muzeum Historii Sztuki
* Muzeum Teatru
* Muzeum Filmu Duńskiego
* Muzeum Klasy Robotniczej
* Muzeum Broni
* Muzeum Thorvaldsena

Źródło: wikipedia.org

Ceny biletów lotniczych – weekend 23-27 maja 2008: tani przewoźnicy ok. 500 PLN (źródło), regularni przewoźnicy ok. 930 PLN (źródło)

Mam lekkiego hopla na punkcie Kopenhagi, byłem tam już przynajmniej 6 razy. Jest po prostu pięknie. Gdy zwiedzimy Kopenhage, pociągiem można pojechać przez zjawiskowy most przechodzący w tunel pod morzem do Malmo (w Szwecji). Sama Kopenhaga jest pełna atrakcji – weekendu nie starcza na obejrzenie wszystkiego. Komunikacja super – przejazd pociągiem z lotniska do centrum – 28DKK (ok 14PLN), żywić sie można wspaniałymi hot-dogami (28-40DKK), popijanymi Tuborgiem Classic lub Carlsbergiem (można przy okazji zwiedzić browar). Stosunkowo tanie noclegi można znaleźć w hotelach sieci Choice – 650DKK (ok. 320 PLN – za 2 osoby – jak na Skandynawię niedrogo). No i oczywiście da się pofrunąć na weekend – wyloty w piątek wieczorem (czyli akurat po pracy), powrót w niedzielę koło 22.00.

Andrzej

Widok pasa startowego google.maps

Tags: , , , ,

6 Responses to “Pomysł na weekend cz. III – Kopenhaga”

 1. miuszka Says:

  hehe centralwings też chwalił się ostatnio uruchomieniem lotów do Norwegii czy może porównywałeś ceny?

 2. hubson Says:

  no mogą sie jeszcze pochwalić cenami biletów jakie teraz oferują zwlaszcza ze wakacje sie zblizają wiec za nieduzą kaske mozna poleciec prawie w każde miejsce w europie:)

 3. Andrzej Says:

  Centralwings podpadło mi personalnie :) skasowali moje rejsy, czym prawie mi nie zrujnowali wyjazdu wakacyjnego. Nie przykładam zbytnio uwagi do newsów pochodzących od tej linii.

 4. Andrzej Says:

  Uważajcie na Centralwings – oni są naprawdę w dużych kłopotach finansowych. Wiele rejsów zostało odwołanych, także czartery niektóre zostały anulowane. Lepiej dorzucić parę złotych i polecieć niż tydzień wcześniej dowiedzieć się że twojego rejsu już nie ma, nie będzie i co najwyżej z wielką łaską po 2-3 tygodniach mogą ci oddać kasę.

 5. Gorąca promocja sterling.dk - 65000 biletów za 499 DKK / SEK / NOK - blog.airfly.pl Says:

  [...] Jako że i na liście miast objętych promocją znalazł się również Kraków – można pomyśleć o organizacji własnego długiego weekendu w Kopenhadze. [...]

 6. Midsummer z norwegianem - promocja do Szwecji, Danii - blog.airfly.pl Says:

  [...] 16:50 Norweski przewoźnik informuje o promocji na bilety lotnicze do Sztokholmu oraz Kopenhagi. Wybierz się w niezwykłą podróż do Skandynawii wraz, świętować najdłuższą noc roku. [...]

Leave a Reply